Kodėl turite mylėti savo veiklą?

Žmogus dažnai susiduria su tokia situacija gyvenime, kai tenka kažkuo užsiimti vien tik dėl to, jog reikia, bet tam didžiulio noro nėra. Kartais tai tiesiog tokia diena, kai viskas nesiseka ir nėra nuotaikos, kartais pastovus nepasitenkinimas dabartine situacija, kad reikia eiti į darbą tik dėl pinigų.

Meilė savo veiklai - kintantis dalykas. Net jeigu dabar atrodo, jog jums be galo patinka ką veikiate gyvenime, nesate apsaugotas nuo rizikos, jog laikui bėgant tai gali pasikeisti. Tačiau svarbu, jog šis jausmas lydėtų jus kasdienybėje, nes tai yra vienas iš variklių, padedantis pasiekti geresnių rezultatų įvairiose srityse.

Meilė savo darbui tolygi geresniems rezultatams

Jei paklaustume šiuolaikinių sėkmingų įmonių vadovų, kokių darbuotojų jie labiausiai nori savo įmonėje, dažnas atsakytų, jog šalia turimos darbuotojo kompetencijos, turėtų būti ir didžiulis atsidavimas savo darbui.

Gali kilti klausimas, kodėl įmonės ieško būtent tokių žmonių. Atsakymas gana paprastas: tokie žmonės bus linkę įdėti daugiau pastangų, turės daug noro tobulėti kaip specialistai savo pozicijoje, nebijos imtis iniciatyvos įvairiose situacijose, labiau atskleis savo kūrybiškumą ir apksritai, bus labiau produktyvūs.

Žmogus yra praktiškas individas. Dažniausiai esame linkę pasverti, kiek turime atiduoti už tai, ką gauname. Tačiau jei vienas jūsų gyvenimo tikslų yra būti geriausiu kurioje nors srityje, tokių svarstymų reikėtų vengti, mat tai suveiks kaip stabdis, ir pradėsite stagnuoti. Na, o jei nepavyksta savęs taip nuteikti, galbūt tai reiškia, jog ši sritis ne jums ir atėjo laikas ieškoti kokioje kitoje veikloje galėtumėte save realizuoti.

Kaip išsiaiškinti, ar mylite savo veiklą?

Vienas iš būdų yra pradėti uždavinėti sau tam tikrus klausimus, tokius kaip:

  • Ar darbe jaučiuosi energingas?
  • Ar visais atvejais stengiuosi atlikti užduotis kuo geriau?
  • Ar šis darbas vertas mano pastangų?
  • Ar pasiekti rezultatai įkvepia mane stengtis toliau?
  • Ar aš nebijau didžiuotis savo darbu?
  • Ar darbe išlaikau koncentraciją didžiąją dalį ar visą darbo dieną?

Jei į visus ar į didžiąją dalį klausimų atsakėte sau teigiamai, tuomet meilė darbui tikrai egzistuoja ir jus turėtų lydėti sėkmė, bei apskritai, turėtumėte jaustis laimingas. Jei didesnė dalis atsakymų yra neigiami, reikėtų susimąstyti kodėl taip yra, tačiau kartu ir neskubėti daryti skubotų išvadų.

Net ir savo srities specialistai, pasiekę aukštumų, turi tokių dienų, kai norisi viską mesti. Tačiau tai nereiškia, jog meilė savo veiklai kažkur staiga išnyko. Taip pat atsižvelkite, jog darbo diena pirmadienį ir penktadienį nebus vienoda, nes atsiranda nuovargio faktorius. Kiekvieną dieną išgyvename įvairias emocijas, jaučiame pakilimus ir nuopolius - tai taip pat turi įtakos mūsų savijautai, dėl kurios galime priimti neteisingas išvadas apie savo meilę darbui.

Taip pat reikėtų atskirti motyvaciją nuo darboholizmo. Ar dirbate tam, kad jaustumėte tam tikrus motyvus tobulėti, ar darbas jums jau yra tapes vienintele gyvenimo veikla ir tikslu? Darboholizmas dažnai atsiranda dėl stereotipinės nuomonės, jog daug dirbantis žmogus yra atnešantis įmonei geresnius rezultatus. Tačiau kiekybė ne visada yra kokybė, todėl turite įsivertinti ar tikrai dirbdamas daug atnešate realios naudos, ar tai nekenkia jūsų sveikatai ir ar nekeliate įtampos darbo aplinkoje.

Iš viso to, galime daryti išvadą, kad norint pasiekti geriausius rezultatus, jums turi nuoširdžiai rūpėti tai, kuo užsiimate gyvenime, nepriklausomai nuo to, ar tai yra darbas bare, kazino, ar jaukiame ofise.

15 Dec 2020